Nomands

Ortaköy

5.0/5 derecelendirme (1 oy)
NOMADS, Amsterdam’dan sonra ilk şubesini görkemli bir davet ile İstanbul’ da açtı… 2001’den beri Amsterdam’da hizmet vermekte olan Nomads Restoran’ın ilk şubesi, ekonomi ve eğlence sektöründe dünya ülkelerinin gözbebeği haline gelen İstanbul’ da açıldı. Ülkemizin eğlence sektörünün lider kuruluşlarından Su Entertainment Group Reina, Supperclub, Suada Club, Mels’ ten sonra bünyesine Nomads‘i ila
ve etti. 
Doğu ezgileriyle Batı’yı buluşturan Nomads Amsterdam’ın mimarı Rob Wagemans, İstanbul Nomads’i de dekore etti. İstanbul elitleri, Fas’tan gelen avize ve aksesuarlarla dekore edilmiş çok şık bir restaurant ve gece kulübü kazanmaktan mutlu olduklarını belirttiler.
Ortaköy’de eski Crystal’ in renove edilen binasındaki Nomads’in tasarımı klasik Arap evini yansıtıyor. Girişte Arapların misafirlerini karşıladıkları “Bahou”da hostes tarafından karşılanıp “El-jardaya” yani Arap evlerindeki yeşilliklerle ile bezenmis gizli bahçeye girmeye hazır oluyorsunuz. İceri girdiğinizde ışık dolu, arap evlerinde sosyal yasamin kalbi olan “wast ad der” avlusunu ve etrafında üzerlerinde rahatlayabilecek, yemek yenebilecek minder ve kanepelerin bulunduğu loca bölümlerini goruyorsunuz. Egzotik el yapımı Arap lambası ile dekore edilmis barın göz alıcı isigi altında içki sohbeti yapabiliyorsunuz. Nomads Istanbul’un üst katında ise Boğaz manzaralı masa ve localar mekana ayrı bir keyif katmakta... 
İstanbul Nomads İsmail Tunç ve ekibi tarafından işletiliyor.Arap ve Fas yemeklerine özgün menüyü şef İsmail Bulut hazırlıyor. Yemeklerde bol miktarda nane, maydanoz, kekik, kişniş, limon, kermula (Fas baharatı) ve tarhun kullanılıyor. Tüm menüde özenle seçilmiş en taze malzemeler kullanılıyor. Nomads menüsü ana üç gruptan oluşuyor: soğuk mezeler, sıcak mezeler ve tatlılar. Mezeler bir araya geldiğinde bir yemeği oluşturan küçük Arap yemekleri oluyor. Mezeler Lübnan veya Irak ekmeğiyle birlikte dev yuvarlak bakır tepsilerde sunuluyor. Tepsiden sevdiğiniz mezeleri seçebiliyorsunuz. 
Nomads’te müzik direktörü ADİL TOPÇU yönetiminde, egzotik, yavaş ve yüksek ritimli modern Arap müziği ile Batı müziğini miks ederek misafirleri eğlendirecek. Koreograf Vakif Ibrahimov, konservaturar mezunları dansöz showlarla etkileyici sahne performanslarına yer verecek.

Adres Bilgileri

  • Adres: Muallim Naci Cd no: 65 , Ortaköy, Istanbul, Turkey
  • Şehir: istanbul

İletişim Bilgileri

  • Telefon: 0212 258 0 777
  • E-Mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 

kurumsal

  • iletişim
  • booking
  • hakkımızda
  • reklam verin
  • kullanım şartları
  • gizlilik ve güvenlik

etkinlikler cepte

Abone olun ve tüm etkinlikler kısa mesajla ücretsiz olarak telefonunuza gelsin!
Telefon:
Email: